5435623_viber-image-20220912-110356725_ls

Demokratska romska partija u koaliciji ,,Svi za naš grad”

Po prvi put u Crnoj Gori u izbornom procesu učestvuje i romska partija.

Demokratska romska partija izlazi na podgoričke lokalne izbore u koaliciji sa Demokratskom partijom socijalista (DPS), Socijaldemokratama (SD), Socijaldemokratskom partijom (SDP), Bošnjačkom strankom (BS), Liberalnom partijom (LP), Demokratskom unijom Albanaca (DUA), Građanskom inicijativom ,,21. maj” i Novom ljevicom.

Nosilac liste ,,Svi za naš grad” je trenutni gradonačelnik Podgorice, Ivan Vuković. On je danas na predstavljanju liste najavio da će narednih dana predstaviti i odborničku listu.

Osnivanje Demokratske romske partije prethodno je podržao bivši predsjednik Romskog savjeta i član Glavnog odbora DPS-a, Isen Gaši.

Na čelu DRP-a nalazi se trenutni predsjednik Romskog savjeta Mensur Šaljaj.

Obratili smo mu se kako bi prokomentarisao istorijski momenat za Rome u Crnoj Gori ali i da bi pojasnio zašto se odlučio za koalicioni izlazak na izbore, kao i zašto je izabrao baš koaliciju ,,Svi za naš grad”. Pitali smo ga i šta očekuje od izbora, ali i šta može očekivati romska zajednica.

Mensur Šaljaj do sada nije odgovorio na naša pitanja.

Comments are closed.